Століття (1916-2016) спорово-пилкового аналізу та наукова спадщина Леннарта фон Поста

П'ятниця, 25 листопада 2016

Симпозіум відбувся під девізом "Думай горизонтально, працюй вертикально", що є висловом Леннарта фон Поста.

24-25 листопада 2016 року у Королівській академії наук Швеції (Kunliga Vetenskapsakademien) відбувся міжнародний симпозіум "Centenary (1916-2016) of Pollen Analysis and the Legacy of Lennart von Post", із нагоди відзначення 100 років (1916-2016) із часу представлення першої спорово-пилкової діаграми Леннартом фон Постом. Метою симпозіуму було дослідити його наукову спадщину у спорово-пилковому аналізі та історії рослинності. Учасниками симпозіуму стали близько 200 вчених із різних країн світу.

Леннарт фон Пост (1927)

Леннарт фон Пост (1884-1951) - шведський четвертинний геолог. У 1907 році закінчив факультет мінералогії та геології Уппсальського університету. З 1908 до 1929 року працював у Геологічній службі Швеції. У 1929 році був запрошений на посаду професора загальної та історичної геології Стокгольмського університету, де він працював до 1950 року. У 1916 році представив першу спорово-пилкову діаграму, яка відображала розподіл пилку деревної рослинності у торфовищах південної Швеції, та обґрунтував значення викопних пилку і спор у вивченні історії розвитку рослинності.

У ході роботи симпозіуму було представлено доповіді та лекції 25 вчених зі Швеції, Норвегії, Великої Британії, США, Німеччини, Естонії, Фінляндії, Швейцарії, Франції, Нідерландів, Китаю та Індії, які відіграли важливу роль у розвитку спорово-пилкового аналізу як методу реконструкції та вивчення змін клімату, рослинності, ландшафтів та біорізноманіття у геологічному минулому. Також було представлено 40 стендових доповідей.

Тематика симпозіуму складалася з трьох блоків:

• МИНУЛЕ: Леннарт фон Пост та розвиток спорово-пилкового аналізу,
  • СУЧАСНЕ: сучасні розробки та наукові напрямки,
  • МАЙБУТНЄ: перспективи спорово-пилкового аналізу у майбутньому.

З програмою симпозіуму можна ознайомитися тут.