Міжнародний день ґрунту

Понеділок, 5 грудня 2016

Міжнародний день грунту (World Soil Day) відзначається в системі міжнародних днів ООН щорічно 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Уперше з ініціативою установи Всесвітнього дня ґрунтів виступив Міжнародний союз ґрунтознавства (International Union of Soil Sciences) в 2002 році. Проте тільки в грудні 2013 року на 68-ій Генеральній Асамблеї ООН 5 грудня було офіційно проголошено Всесвітнім днем ґрунтів. Саме цього дня у 1883 році В. В. Докучаєв захистив свою докторську дисертацію «Русский чернозем».

Метою встановлення Всесвітнього дня ґрунту є привернення уваги до важливості ґрунтів у якості одного з найважливіших і незмінних компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем, а також життєво важливого джерела для благополуччя людства завдяки їхньому внеску в продовольчу, водну і енергетичну безпеку та скорочення масштабів втрати біорізноманіття та зміни клімату.

Значущим цей день є для грунтознавців – фахівців, які присвячують себе вивченню грунту, відповідають за поширення знань та інформування про ключову роль ґрунтів у підтримці життя на планеті.